Jeśli ktoś z was grał w planszówki to wie. Jeśli ktoś dopiero zaczyna to się dowie. GRAJDOLEK-świr_miniminiDla tych, którzy są po za tymi dwiema grupami powiem. GrajDołek to grupa sprawnych pasjonatów, która tym sposobem spędzania wolnego czasu chce zarażać coraz to większe grupy dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

            1Nazywam się SZYMON SZYPCZYŃSKI, urodziłem się w Ostródzie ale swoje pierwsze kroki planszówkowe stawiłem we Wrocławiu i Toruniu. Swoją przygodę z planszówką zaczynałem z Carcassonne oraz Osadnikami z Catanu. Choć wiele osób brało/grało w MtG, mnie ta fala nie objęła. Zawsze preferowałem dobrą planszówę gdzie różnorodność mechanik, tematyk oraz sposób na wygraną przemyca ze sobą wyśmienitą zabawę w gronie przyjaciół. Zawsze mam pod ręką, czy to w aucie czy w portfelu, grę w którą można zagrać korzystają z okazji – że można zagrać.

              Z wykształcenia jestem kulturoznawcą oraz mediatorem rodzinnym. Skończyłem 2szkołę podyplomową z przygotowania pedagogicznego. Przez cztery lata pracowałem w Narodowym Teatrze Edukacji im.3 A. Mickiewicza gdzie miałem przyjemność wcielać się w bohaterów lektur szkolnych. Jestem wiceprezesem wspólnoty Wiara i Światło, stowarzyszenia zrzeszającego rodziny z osobami niepełnosprawnymi oraz wolontariuszy. Jestem również myrmekologiem – hoduję w zaciszu domowym mrówki. Mam pokaźną kolekcję niezwykłych krawatów, interesuję się mnemotechnikami oraz NLP. A tak po za tym jestem wielkim fanem gier planszowych.

              Często zastanawiamy się, czy można hobby przekształcić w biznes. Niektórzy koledzy twierdzą, że przez to, że zrobiłem z planszówek moją pracę po pewnym czasie je znienawidzę 🙂 Czas pokaże. Na chwilę obecną chce się dzielić moją pasją z każdą napotkaną osobą. Zarażać te młode jak i te starsze pokolenia tym interesującym spędzaniem czasu wolnego. Odciągać młodzież od ekranów komputerów i umożliwiać im bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Wciągać ich do magicznego świata gier planszowych, GrajDołkowego świata.