2Każda podjęta z Państwem współpraca rozpatrywana jest indywidualnie. Przedstawiona oferta jest jedynie propozycją, którą można w swobodny sposób modyfikować wedle potrzeb. Cena jest ustalana podczas pierwszej rozmowy.

                Gry planszowe to nie tylko zabawa ale również nauka. Cieszą się coraz większą popularnością i zdobywają z dnia na dzień serca kolejnych graczy. To wspaniały sposób spędzenia czasu wolnego w gronie znajomych czy rodziny. Wychodzimy do Państwa z ofertą, która urozmaici zajęcia już trwające w Państwa Domach Kultury.


WARSZTATY

Cykl spotkań warsztatowych, raz bądź dwa razy w tygodniu.

  1. Grupa  5 – 10 lat. Gry zręcznościowe, rozwijające pamięć oraz spostrzegawczość. Przemycanie w grach nauki liter, słów, kolorów, kształtów, zjawisk występujących w przyrodzie oraz liczb.  Uczestnicy nabywają umiejętności godzenia się  z przegraną. Praca z kostką Rubika oraz puzzlami przestrzennymi. Pięknie wykonane gry, barwne z ciekawymi  elementami , które zachęcają do  wdrażania się w świat gier planszowych. (Zamek Kasteliny,  Magiczny Labirynt, Dobble, Takenoko, Dixit, Pędzące jeże, Kot w Worku, Lisek Chytrusek, Jungle Speed, Ufo Farmer)

  2. Grupa 10 – 15 lat. Poprzez gry zachęcamy młodzież do wyrwania się ze świata wirtualnego i wejścia bezpośredni kontakt z rówieśnikami. Gry z dużą dozą atrakcyjności przemycające zadania analizy, rachowania oraz syntezy porównywania i obserwacji. Rozwijają komunikatywność  oraz pracę w grupach. (Kostka Rubika, Puerto Rico, 7 cudów świata, Talizman, Samll World, Lords of Xidit, Robinson Crusoe)

  3. Grupy 15 – 25 lat. Gry ekonomiczne oraz strategiczne. Z dużą ilością elementów. Wprowadzają nowych graczy do  świata planszówek. W tej grupie występują  gry dla dużej ilości osób, tzw. party games.  Mają za zadanie oderwać młodzież od komputerów i zachęcać do bezpośrednich interakcji z rówieśnikami. (Dixit, Pandemia, Agrciola, Dominion, Neuroshima HEX)

  4. Grupy 25 – 50 lat. Gry dostarczające głównie przyjemności z samego grania. Mają za zadanie zebrać grupę przyjąć i zachęcić do wspólnego rozegrania partii. (Gra o Tron, Kemet, Martwa Zima, Osadnicy: Narodziny Imperium. Battlestar Galactica)

  5. Grupa 50+/Uniwersytet III wieku – Gry które umilają wspólnie spędzany czas, z klarownymi zasadami i przyjemną mechaniką. Nauka gier dla najmłodszych aby móc następnie zagrać w nią z wnukiem bądź wnuczką. (Osadnicy z Catanu, Pędzące żółwie, Przebiegłę wielbłądy, Scrabble)


    RODZINNE GRANIEFAMILY-GAME-620x400

                Weekendowe spotkania dla całych rodzin. Przy jednym stole spotyka się kilka pokoleń grając wspólnie w grę planszową. W dzisiejszych czasach komunikacja dziecko – rodzic jest zaburzona, chcemy pracować nad tym, zmuszając uczestników warsztatów do konieczności podjęcia ze sobą dialogu w przyjemnej i lekkiej formie. W tym dziale znajdują się barwne i proste gry, gdzie po pierwszej rozgrywce wszyscy już znają i rozumieją zasady. (Osadnicy z Catanu, Pędzące Żółwie, Small World, Tajniacy, Wsiąść do Pociągu: Europa,  Epoka Kamienia)


OJCOWIE I SYNOWIE

                Cykl spotkań przeznaczonych do umocnienia więź między ojcem a synem.  W tym dziale znajdą się gry kooperacyjne, drużyna będzie musiała poradzić sobie ze wspólnym problem ( Pokój 25, Robinson Crusoe, Ucieczka ze świątyni zagłady). Konflikt rodzicielskie będzie można rozwiązać na planszy wcielając w głowę rodziny Starków czy Lannisterów (Gra  Tron) dowodzących licznymi armiami. Wspólnie nauczymy się rozwiązywać łamigłówki (Pingwiny na Lodzie, Port Lotniczy, Miejska Dżungla), walczyć z kostką Rubika, czy układać puzzle przestrzenne (Puzzle 3D Gepetto)


NOCKA Z GRAMI PLANSZOWYMI768c1b99-d594-4691-8fb1-2645c8f06b45

                Młodzież lubi spędzać czas po za domem. Kiedy zbliża się weekend trzeba wyjść z domu aby coś się zadziało. Czemu nie dostarczyć im możliwości spędzenia całej nocy w bezpiecznym miejscu z dala od niebezpiecznych używek i nieciekawego towarzystwa. Nocka z grami planszowymi może odbywać się raz w miesiącu albo raz na dwa tygodnie. To swobodne spotkanie, gdzie nie narzucamy w którą grę trzeba grać. Na taki wieczór świetnie nadają się party games oraz gry na dużą ilość graczy.

(Maskarada, Sabotażysta, Stwór, Dixit, Kragmorth, Osadnicy z Catanu, Splendor, Mamy Szpiega)


TURNIEJE PLANSZÓWKOWE

                W gamie naszych gier występują tytuły w większych ilościach, umożliwiając przeprowadzenie turniejów czy prowadzenie ligi. Są to takie tytuły jak Scrabble, Pędzące Żółwie, Speed Cups, Dobble, Osadnicy z Catanu, Splendor, Dixit i List Miłosny. W jednym momencie może grać nawet 40 osób.


OKAZJONALNE GRANIE

                Są to jednorazowe spotkania przy planszy towarzyszące innym wydarzeniom, podczas dnia dziecka, walentynek, dnia babci i dziadka, światowego dnia  łamigłówek czy gier planszowych. Uczestniczymy jako dodatkowa atrakcja podczas festiwali organizowanych w Państwa instytucji.


SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW

                Dwunasto godzinne szkolenie dla pracowników Domów Kultury. Głównym zadaniem jest przekazanie wiedzy na temat nowych trendów planszówkowych, nabycie umiejętności zachęcania uczniów do takiej formy spędzania czasu, wytłumaczenie zasad i przeprowadzenie przykładowych rozgrywek.  Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia a placówka otrzymuje zestaw gier.  (Osadnicy z Catanu, Wsiąść do Pociągu Europa, Splendor,)